Tiszántúli református küldöttség járt Isztambulban

2015. október 30., címkék: konstantinápolyi pátriárka

A Debreceni Református Egyházmegye „Pál apostol nyomában” járó 54 tagú lelkész-küldöttsége tizenegy napot töltött Törökországban. A tanulmányút befejező napján, október 29-én délben, tisztelgő látogatásra fogadta I. Bartolomaiosz konstantinápolyi ökumenikus pátriárka a csoport delegációját.

Magyarországon járt I. Bartolomaiosz

2014. március 05., címkék: ortodox egyházak, i. bartolomaiosz, konstantinápolyi pátriárka

Háromnapos látogatáson járt Magyarországon I. Bartolomaiosz ortodox pátriárka. A görögkeleti egyházfő együttműködési megállapodást írt alá a magyar kormánnyal és előadást tartott az Akadémián.